استفاده از ظرفیت مراکز علمی در راستای خودکفایی مددجویان کمیته امداد

مدیرکل دفتر مطالعات و‌ پژوهش‌های کمیته امداد گفت: دولت کمیته امداد را به ایجاد ۲۰ درصد اشتغال کشور مکلف کرده است.

سید مرتضی حسینی در نشست تخصصی با رؤسای دانشگاه‌ها، حوزه‌های علمیه و پارک علم و فناوری استان ضمن بیان اینکه در سال جاری، دولت کمیته امداد را به ایجاد ۲۰ درصد اشتغال کشور مکلف کرده است، گفت: این طرح دولت نشان از فعالیت مطلوب کمیته امداد در حوزه اشتغال‌زایی است.
مدیرکل دفتر مطالعات و‌ پژوهش‌های کمیته امداد با اشاره به اینکه مدل کاری کمیته امداد در خصوص اشتغال در برگیرنده هدایت شغلی، اعطای تسهیلات، نظارت و ... است، عنوان کرد: قرار است این مدل اشتغال‌زایی به عنوان یک الگوی سراسری معرفی شود.
وی با تاکید بر شرایط اقتصادی کشور افزود: در این شرایط کمیته امداد تصمیم گرفت در راستای توانمندسازی افراد تحت پوشش خود برنامه‌ریزی کند که از جمله برنامه‌های مدنظر استفاده از ظرفیت دانشگاه‌ها، حوزه‌های علمیه و شرکت‌های دانش بنیان پارک علم و فناوری است.
حسینی در ادامه اضافه کرد: با استفاده از ظرفیت این نهادها، وضعیت موجود در مناطق، خدمات و طرح‌های مختلف کمیته‌ امداد بررسی و نواقص موجود شناسایی و برطرف می‌شوند.
مدیرکل دفتر مطالعات و پژوهش‌های کمیته امداد در پایان خاطرنشان کرد: نیازهای پژوهشی کمیته امداد در ۸۰ محور از جمله توسعه خیر، احسان، مددکاری و توانمندسازی نیازمندان است.
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید